Büyük ve başarılı bloggerların neredeyse tamamına yakınının kullandığı uygulama olan ‘misafir blogculuk’a Listopya ailesi olarak biz de başladık. Bundan sonra, blog sitemizde kendine ait olan özgün içeriklerini yayınlamak isteyen, reklamını yapmak isteyen ve daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen yazarlar, yayınlarını bizim sitemizde paylaşabilecekler. Misafir Blogculuk ile ilgili bilmeniz gereken şeylerin hepsinin özetini sizler için yazdık.

MİSAFİR BLOGCULUK NEDİR?

Misafir blogculuk, bir bloggerın başka bir blog sayfasında kendi içeriğini paylaşması şeklinde tanımlanabilir. Ayrıca, bloggerların kendi aralarında kaynaşmalarını sağlayan en iyi yollardan birisidir. Yeni bloggerlar, tanınma ve çevre arttırma sürelerinin kısalması için bu yolu kullanırlar.

FAYDALARI NEDİR?

Misafir blogcu olarak farklı sitelerde yazmanın faydaları epey bir fazladır.

– Blog tanıtımınızı sağlar.

– Reklam yapma ve takipçi kazanma şansınız oluşur.

– Dost bloggerlar edinebilirsiniz.

– Ziyaretçi sayınızı arttırır.

NELERE DİKKAT ETMELİ?

– Bizlere gönderdiğiniz yazılar kesinlikle özgün içerik olmalı. Kopyala yapıştır ve kendi blog sayfanızda paylaştığınız makaleler kabul edilmez.

– Makaleniz en az 300 kelimeden oluşmalıdır.

– Noktalama ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan makaleler kabul edilmez.

– Makalenize 1 den fazla görsel ve link ekleyemezsiniz. Her ikisi için birer hakkınız vardır.

– Makalenizin sonuna kendinizi 40-50 kelime ile tanıttığınız kısa bir ”hakkımda” yazısı oluşturabilirsiniz.

HANGİ KONULARDA YAZABİLİRSİNİZ?

Yazı boyunca, okuyuculara fayda katabileceğinize inandığınız fikirlerinizi yazabilirsiniz. Kesin bir konu sınırlaması yoktur.