1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER

İnternetin hayatımıza tümüyle girmesiyle beraber, internet alışverişi de haliyle her geçen gün, bir önceki güne göre kat kat artarak gelişiyor. Günümüzde internetin bize sağladığı imkanları kullanarak birçok işimizi halledebiliyor, vaktimizden tasarruf edebiliyoruz.

Özellikle de, alışveriş yapacağımız zaman ilk işimiz bu ürünü internette araştırmak oluyor. Bunun sebebi internette aynı ürünleri çok daha ucuza bulabilmemiz. Tabi ki, sadece alan için değil satan için de internet harika bir mecra. Mağaza kirası derdi yok, veresiye soran yok,vb… Miiis.

Durum böyle olunca da, acaba biz en çok ne alıyoruz, internette paramız nereye gidiyor diye bir araştırma isteği doğdu ve göz atalım dedik. İşte Türkiye’de dijital ortamda en çok satılan ürünler… Yazımızı beğenirseniz yorum atarak bize destek olmayı unutmayın…

     1) Giyim

Milletçe giyim mağazalarında zaman harcamayı pek sevmiyoruz sanırım. E-ticaret alanında giyim mağazaları en çok satılan ürünler bazında açık ara önde. Ürün çeşitliliği ve zaman tasarrufu giyim alanında interneti seçmemizi sağlayan en büyük sebeplerden ikisi.

2) Telefon Kılıfı

‘Selfie’ ve fotoğraf çekme çılgınlığı tüm dünyayı etkisi altına alınca, su geçirmez telefon kılıfları satışı da %400’e kadar artmış. Havuzda ve denizde fotoğraf paylaşarak coolluğu diplerine kadar yaşamak istememiz, telefon kılıfı satışındaki artışı özellikle yaz aylarında kat kat arttırıyor. Kısacası, ‘selfie’ çılgınlığının bu kadar trend olması su geçirmez telefon kılıflarının satışlarında patlama yaşatıyor. Ek olarak, telefon kılıfı alışverişinin %60’ına yakınını instagram üzerinden yapıyormuşuz.

3) Video Oyunları

Ülkece oyunlara yatkınlığımız yadsınamaz bir gerçek. Durum böyle olunca da video oyun şirketleri ülkemizde rekor satışlara imza atıyor.

4) Kozmetik ve Bakım Ürünleri

7’den 70’e her yaştan alıcısı var kozmetik ürünlerinin. Bu yüzden listemize girmek de pek zorlandığı söylenemez. Özellikle de son zamanlarda YouTube Türkiye’de kozmetik ve makyaj ile ilgili video yapan isimlerin sayısının artması satışları da ikiye katladı.

5) Kitap

İnternet üzerinden en çok alışverişini yaptığımız şeylerden birisi de kitap. Bu durum oldukça sevindirici aslında. Umarım alıp gerçekten okuyoruzdur ki bir işe yarasın.

6) Hediyelik Eşyalar

Hediyelik eşya konusunda da birçok site bulunması ve fiyatların piyasaya göre düşük olması haliyle satışları arttırıyor. Böylelikle, hediyelik eşya alışverişi listemize 6. sıradan giriyor.

7) Akıllı Telefon Ürünleri

İnstagram, Twitter, Facebook, yer bildirimleri, Snapchat falan derken bir bakıyorsunuz telefonunuzun şarjı bitmiş. İşte tam bu sırada Powerbank’ler olaya el atıyor. Akıllı telefon kullanan her 3 kişiden 1’i powerbank de kullanıyormuş. Yani dijital ortamda en çok satılan ürünlerden birisi de powerbank.

Otobüste, yolda yürürken, toplum içinde müzik dinlemek istediğimiz her an çıkarıp, rahatça müzik dinlediğimiz kulaklıklarımız da Türkiye’de en çok satan ürünler arasında.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, umarım beğenmişsinizdir:)

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 9合1升級保護,提升全面防護!!! 相比之前四合一的疫苗只能預防四種hpv病毒,70的相關癌症。 九合一可以預防9種hpv病毒,可預防高達90以上的子宮頸癌、外陰癌、陰道癌和肛門癌及癌前病變等。 HPV9合1子宮頸癌疫苗 Gardasil 功效 100 預防高危致癌的 HPV 16、18、31、33、45、52 及 58 型號 (可減低 90 患子宮頸癌、、90-95 肛門癌、85-90 外陰癌、80-85 陰道癌及相關癌前病變的風險) 100 減低引致生殖器官濕疣 (俗稱「椰菜花」) 的 HPV 6、11 型的感染 (可減低超過 90 患生殖器官濕疣的風險) 男性方面,能減低患上肛門癌、生殖器官濕疣 (俗稱「椰菜花」) 及傳播 HPV 病毒的風險 注射位置紅腫及痛、輕微發燒和頭痛,至今未有嚴重副作用記錄