1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. EN İLGİNÇ YASAKLAR!

EN İLGİNÇ YASAKLAR!

EN İLGİNÇ YASAKLAR!

Dünya’da huzur ve yüksek refah seviyesini sağlamak için bazı kurallar ve yasaklar olmazsa olmazdır. Fakat bazı ülkelerde öyle yasaklar var ki, bu durumu abarttıklarını anlamak zor değil ve tam ‘ne alaka ya’ diyeceğiniz cinsten.

Biz de, bu yasaklar arasından bizlere en ilginç gelenlerini derledik ve bir liste hazırladık.

Gelin Dünya üzerindeki en ilginç yasaklara bir göz atalım…

İsviçre

İsviçre’de saat 10’dan sonra sifon çekmek kesinlikle yasak. Ne alaka ya harbiden?

Pensilvanya

Pensilvanya’da buzdolabının kapısı açıkken önünde uyumak yasakmış. Ayrıca banyodayken şarkı söylemek de Pensilvanya’da yasak.

İsrail

İsrail’de kaçak bir şekilde radyo yayını yapmak yasaklar arasında bulunuyor. Ancak, eğer 5 yıl boyunca, hiç yakalanmadan kaçak şekilde radyo yayını yapmayı başarırsanız, devlet sizi resmi yayına dönüştürüyor. Biz de anlam veremedik.

Norveç

Norveç’te yaşayan tüm erkekler 5 yılda en az bir defa, deniz yoluyla farklı ülkelere açılmak zorunda. Sebebini merak edecek olursanız da; eski göçebe yaşamlarından kalma bir adet.

Milano

Milano’da kamusal alanlarda somurtmak yasak. Bu çok eski zamanlardan beri var olan ve hala yürürlükte olan bir yasa. Hastane çalışanları ve cenazeye katılanlar ise işleri sebebiyle yasadan muaf tutuluyorlar.

Londra

Londra’da bir hastalığınız var ise taksiye binmeniz yasak.

                                       -Dünya’nın Bazı Ülkelerindeki Diğer İlginç Yasaklar-

-Filipinlerde yürürlükte olan kanuna göre plakalarının son hanesi 1 veya 2 olan araçlar pazartesi günü trafiğe çıkabilirler. 3 veya 4 olanlar salı, 5 veya 6 olanlar çarşamba, 7 veya 8 olanlar perşembe, 9 veya 0 olanlar ise cuma günü trafiğe çıkabilirler. Sebebi de trafik yoğunluğu ve kazaları engellemek.

– Fransa’da demiryollarında öpüşmek yasaktır.

– Rusya’da yeni doğan tüm erkek bebeklerine göbek adı olarak ‘Stalin’ verilir.

– İran’da erkeklerin saçlarına at kuyruğu şekli yapması yasak.

– Burundi adlı ülkede koşmak yasak.

– Çin’de zaman yolculuğu ile ilgili filmlerin tamamı yasak. Akıllarında yer etmemesi ve çalışmalarını bozmaması için böyle bir kural koymuşlar.

– Almanya’da otobanda giderken, benzininiz biter ve durursanız bu tamamen kurallara aykırı ve başınızı belaya sokacak bir hareket olur. Çünkü Almanya’da otobanlarda durmak ve yürümek yasak.

 

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Venus Viva™對所有皮膚類型都是安全的,並使用革命性的Nano Fractional Radio Frequency™(納米點陣射頻™)和Smart Scan™(智能掃描™)技術,通過選擇性真皮加熱,從而提供優異的治療效果。使用Nano Fractional RF™將能量透過表皮傳遞至真皮,從而產生熱量,並啟動膚膚的生理機制,重建膠原蛋白及刺激纖維母細胞,最終刺激導致組織重塑。功效:✔改善膚質✔肌膚緊緻✔減淡妊娠紋✔痤瘡及暗瘡疤痕✔減淡細紋及皺紋✔面部肌膚賦活再生 適合面部及頸部