1. Ana Sayfa
  2. Filmler Ve Diziler
  3. DİZİ KÖŞESİ | AMERICAN HORROR STORY

DİZİ KÖŞESİ | AMERICAN HORROR STORY

DİZİ KÖŞESİ | AMERICAN HORROR STORY

American Horror Story kendini gerilim dizilerinde bir numaraya koymuş ve koymaya da hala devam eden bir dizi. 8.sezonu ile 12 Eylül’de ekran karşısına geçip 9.sezonun da çekileceğinin sinyallerini çoktan vermiştir.

Sıradışı ve gizemli konularının yanı sıra deneyimli ve başarılı oyuncuları açısından da dikkatleri üzerine çeken American Horror Story, her sezon farklı hikayelerle karşımıza gelmektedir. Sezonları kısaca tanıtmak gerekirse;

1.sezon evde geçmekteydi. Bu evde veya yakınında ölenler yeniden dirilmekteydi.Evin sırrı ilerleyen bölümlerde ortaya çıkmıştı. Şşş! Daha fazla spoi yok bence izleyin.

2.sezon akıl hastanesinde geçmişti. 1.sezondan sonra beklentimizi oldukça iyi karşılamıştı.

3.sezon genç cadılar ve onlara yol gösteren birinin hikayesini anlatıyordu.

4.sezon tuhaf yapıdaki insanların kendilerini gösteri yaparak sergiledikleri bir ortamda geçiyordu.Herkesin yaşadığı olaylar izleyicileri ekran karşısına kitlemişti.

5.sezon lanetli bir otelde geçmekteydi. Ölenler geri diriliyordu.Otelde yaşayan ölümsüz bir vampir çifti vardı hem onların hikayesi hem de otele gelen misafirlerin hikayesi dehşete düşürdü.

6.sezon bir cadı topluluğunun aileye yaptıklarını konu edilmektedir. Dizinin 6. sezonu da korku, gizem ve gerilim açısından izleyiciyi oldukça tatmin etmeyi başarmıştır.

7.sezon tarikat temasıyla karşımıza çıkmıştı.

Peki 8.sezon?

Zira Murphy ilk olarak dizinin artık “yakın bir zaman diliminde” geçeceğini açıklamış; hemen ardından ise yeni sezonun, 1. (Murder House) ve 3. (Coven) sezonları bir araya getireceğini duyurmuştu.

Sarah Paulson,Evan Peters ve Kathy Bates’in kadroya geri dönmesi vardı. Geçtiğimiz hafta ise Emma Roberts’ın da sekizinci sezonda kadroya geri döneceği belli olmuştu.

Ayrıca The Walking Dead dizisinin yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.

 

PropellerAds

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap