1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. İSTANBUL’DA YAŞAMAK

İSTANBUL’DA YAŞAMAK

İSTANBUL’DA YAŞAMAK

İstanbul…İstanbul denildiğinde aklınıza gelen ilk şey nedir? Bana göre İstanbul bazen huzur,mutluluk,sessizlik bazen ise huzursuluk,kargaşa,gürültü ve mutsuzluk.

İstanbul bunların hepsini kapsayan bir şehir bence. Adımızı attığınız her an bir olay yaşayabilir bir olaya tanık olabilirsiniz. Eğer bu şehirde sizi bağlayan birçok neden varsa tadından yenmez.

 

19 yaşındayım İstanbul doğumluyum burda büyüdüm ve burda hala yaşamaya devam ediyorum. Evet bazen sıkılıyorum insanın alıp başını gidesi gelir ya heh tam o noktaya bile geliyorum bazen çünkü yorucu bir şehir İstanbul. Sizi hem duygusal hem fiziksel olarak yoran bir şehir bir o kadar da güzel. Güzelsin İstanbul, deniz kıyılarınla, aktivitelerinle.Güzelliklerin hemen yanıbaşında olduğunu bilmek bile huzur veriyor.

 

Gerçeklere geldiğimizde ise diğer şehirlere göre pahalı olman, kalitesiz insanları barındırman, hava kirliliği,metrobüste balık istifi olmak,stres,mutsuzluk,hep bir koşusturmaca,gürültü ve beton yığını…

Hep küçük ve herkesin birbirini tanıdığı bir şehirde yaşamak istemiştim neden bilmiyorum. Bu şehirde tonlarca arkadaşınız olabilir evet yanlış duymadınız tonlarca her bir ilçeden yüzlerce arkadaşınız olabilir ama bir süre sonra sizi her şey sıkar. Bu tabiki sadece İstanbula özel bir şey değil ama o kadar çok garip insanı kapsayan bir şehir ki… İnsanların kanını bu şehirde ne bozuyor bir düşünmek lazım.

 

Yaşayan insanlar gittikçe kaba,çirkin,duyarsız,olan bitene kör.Şehirde yaşıyorum ayağına şehirleşmeyi zihnen becerememiş insanların yeri olmaya başladı İstanbul. En son Bebek sahilinden arabayla geçiyorken atlet ve donla mangal yapan birçok kişiye rastladım. Yahu Bebek sahili birkaç sene önceye kadar inci gibi olan yerdi böyle şeylere tanık bile olmazdık biz. Gittikçe çirkinleşiyoruz. Herkes her istediğini yapmaya özgür evet burası “özgür” bir ülke ama yani atlet donla mangal yapmak ne be abicim git piknik alanlarında yap gözünü seveyim.

 

Başka şehire gidince de özleniyor bu şehir. Eğer alışmışsanız böyle yaşamaya kurtulmak istiyorsanız buyrun kurtulun ama alışana kadar gözünüzde tütüyor bu şehir. Yani ben en çok yazlığa gidip 2-3 ay İstanbul’dan ayrı kaldım ama olsun o da bir şey…

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 除皺特點 純度高,效果好 見效迅速,無創無痛 安全精準,表情自然 唯一在臨床有20多年的注射材料,全球超過11000000人使用 適用範圍 魚尾紋、額頭紋、眉間紋、鼻紋和頸部皺紋都可以祛除; 最適合於早期的、不太明顯的皺紋 不須使用任何的鎮靜劑或局部麻醉劑,且Botox除皺治療後可立即繼續進行正常的活動。 Botox除皺可以利用午休時間約診即可,完全不影響工作的安排。BOTOX肉毒桿菌素是一種高度純化的蛋白質,經過注射之後,能夠使導致動態皺紋的肌肉得到放鬆,它能夠阻斷導致肌肉收縮的神經細胞,使面部線條變得平滑並防止新皺紋形成。全球銷量第一品牌 在中國唯一獲得SFDA、FDA批准用於醫療美容的肉毒桿菌素 唯一一個擁有40年安全記錄的肉毒桿菌素 在70個國家獲得批准使用 BOTOX肉毒杆菌素