1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. FRIDA KAHLO’NUN MEKTUPLARI

FRIDA KAHLO’NUN MEKTUPLARI

FRIDA KAHLO’NUN MEKTUPLARI
“Ben aşkın, acının ve devrimin kadınıyım.” Frida Kahlo.

Bize aşkı,acıyı en saf ve en temiz haliyle sundu Frida Kahlo. Bazen kendimizi bulduk bazen ise üzüldük. Istanbul sokakları onun adını taşıyan,fotoğraflarıyla dolu bir sürü kafeye sahip. Tanımayanımız çok yoktur diye düşünüyorum.

“Hayatta başıma iki korkunç kaza geldi, biri geçirdiğim otobüs kazası, diğeri de Diego”

Frida kadınlar için bir güç simgesi haline geldi.

Bize aşk affetmektir dedirtti ama bir yandan da vazgeçmek gerekiyorsa vazgeçeceksin dedi.

Diego’yu tüm ihanetlerine rağmen affeden Frida’nın da bir dayanma noktası vardı elbette. Üçüncü kürtajını olduktan sonra Diego’nun onu kız kardeşi Cristina ile aldattığını öğrenen Frida onu terk etti ve tam dört sene ondan ayrı bir hayat yaşadı.

Yazdığı mektuplara bakacak olursak;

Seni sevmeye başlayalı çok uzun zaman oldu. Küçük bir kız çocuğu idim, seni sevmeye başladığımda. Şimdi ise bedeni çürümeye başlayan yaşlı bir kadınım. Bütün bedenler çürüyor Diego’m. Eskiyor bütün bedenler.Ama acı çeken yüreği var ise bir bedenin, daha hızlı çürüyor o beden. Benim acı çeken bir yüreğim var Diego. Seni sevmeye başladığım o günden beri, acı çeken bir yüreğim var.

Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın. Zaten en dayanılmaz acı buydu. Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın.

 

Rivera çok çok çapkın bir adamdı ve bağlanmak konusunda ciddi bir sıkıntısı vardı. Hayatına giren herkesi aldatmış bir adam Rivera.

Fakat Frida çok aşık olduğu adamı her seferinde affediyordu. Çok acı çekiyordu ama hiçbir zaman onu sevmekten de vazgeçmiyordu.

Bana dünyanın en büyük acısını yaşattın sen. Gün be gün öldüm seni sevmeye başladığım ilk andan itibaren.

Ama sevgilim, bir daha gelseydim dünyaya yine seni severdim… Canlı canlı çürüyeceğimi bilerek!

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Sculptra 含有由含有源於植物果酸的 PLLA 聚左乳酸(poly-L-lactic acid),它能促進天然膠原蛋白大量增生,令容顏重現年輕,一個療程的效果能持續逾2年。Sculptra 乃全球唯一獲美國食物及藥物管理局(美國FDA)認可的PLLA聚左乳酸美容品牌。Sculptra 塑然雅會被人體自然分解吸收,同時促進天然膠原蛋白再生1。療程效果可以漸進地給你更富清新朝氣的容頻,效果自然,更不會影響面部表情。SCULPTRA 塑然雅 Sculptra 由含有源於植物果酸的PLLA聚左乳酸(poly-L-lactic acid),它可以被新陳代謝成二氧化碳及水,最終自體內排出。PLLA聚左乳酸早已被廣泛應用於醫療用品超過30年,自2009年起 Sculptra 及全球唯一獲美國FDA認可的PLLA聚左乳酸美容醫學品牌。Sculptra ® 塑然雅能促進天然膠原蛋白大量增生1,改善皺紋,令容顏重現年輕。全球唯一獲美國FDA認可PLLA聚左乳酸。臨床研究證實於3個月間,肌膚的膠原蛋白密度 顯著增加67%2。療程效果能持續愈2年3。主要成份PLLA聚左乳酸源於植物果酸,醫學界廣泛使用超過30年。