1. Ana Sayfa
  2. Derin Meseleler
  3. YENİ NESİL GÖMMECE

YENİ NESİL GÖMMECE

YENİ NESİL GÖMMECE

 Yaşlılarımızdan hep duyarız, günümüz çocuklarını “zamane çocuğu” gibi bir tanımlamayla açıklarlar. Bu durumdaki en büyük etken; geçmiş zamanın çocukları arasındaki gözle görülür yaşam farklarıdır kuşkusuz. Yeni nesil tırtlığı sadece şu tanımlama ile bile apaçık bir şekilde görünebiliyor.

     Yeni nesil tırtlığı dediğimiz de siz kaç yaşındasınız sanki de bunları yazıyorsunuz diyenler olabilir. Bir yandan öyle ama geriye dönüp baktığımızda kendi yaşadığımız çocuklukla şu an etraftaki çocukluk,gençlik çok farklı. Bütünüyle değişen yeni nesil maalesef ki: ”Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” diyen Ata’mızın zihniyetinden fazlasıyla koptu.

     İlk olarak saygısızlık son nesillerde üst noktada olmaya başladı. Çoğu konuda olduğu gibi saygı konusunda da bir olmamışlık hissediyorum yeni nesilde. Elbette eski nesil muhteşem veya hatasız değildi fakat saygı vardı. Her zaman saygıyı öğrendik ailelerimizden. Büyüklerimizin her sözüyle hem fikir bile sonuna kadar saygıyla dinlemeyi öğrendik. Ancak, eskiden büyükleri karşısında bacak bacak üstüne atmaya, hatta yatmaya bile utanan nesilden, kendinden yaşlarca büyüklerine bile dayılanmaya çalışan nesle ne hızla ve nasıl geçtik inanın hiçbir fikrim yok.

     En büyük sorunlardan biri de, eski ve yeni jenerasyon arasındaki mutlu olabilme durumudur. Mutlu olma ölçütü ciddi anlamda değişti. Eskiden biz o kıytırıktan çikolata ”Cino” için gözyaşları dökerdik, babamız onu aldığı zaman dünyalara sahip olmuş gibi olurduk hatırlarsınız siz de. Şimdi ise bilgisayar oyunlarının, dizilerin ve televizyonun hipnotize alanı içinde, gün geçtikçe embesilleşen ve istediği her şey yapılmasına rağmen mutlu olmayı beceremeyen bir  nesle sahibiz.

 

Eskiden 10-15 yaşında aile geçindirmek zorunda olup, çocukluğunda mutluluk nedir bilmeyen nesilden, doyumsuz, paylaşmayı bilmeyen ve sorumluluk duygusunu asla yaşayamayacak olan çocuklara…

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 關于Ion Magnum技術: 它的作用是加快脂肪代謝而轉化成肌肉。專業設計的微電流模擬大腦到肌肉的正常神經傳導。乙醯膽鹼及ATP(産生能量的物質)都是由神經末梢釋放的。神經元共振導致神經末梢持續不斷的釋放ATP,甚至能達到正常釋放量的500。 Ion Magnum應用的是世界定級的神經生理學技術,它加快脂肪燃燒的速度,增强肌肉收縮,提高基礎代謝率(指的是你靜息狀態下消耗卡路里的速率)。複雜的微電流包含2000次與正常生理過程的相互作用,由此達到人體自然狀態下所不能達到的效果。它可以加快能量的轉化,增强體力和運動能力。 Ion Magnum目前由位於英國的創新科學研究中心開發、製造,該中心是由歐盟提供資金支持的。該設備及其組件均是由英國頂級的科學家手工製作的。該産品有CE標志,CE標志是歐洲共同市場的安全標志。 Ion Magnum基於最新的起搏器技術。