1. Ana Sayfa
  2. Derin Meseleler
  3. VÜCUDUMUZDAKİ İZLER

VÜCUDUMUZDAKİ İZLER

VÜCUDUMUZDAKİ İZLER

Konuya çarpıcı bir başlıkla girmek istiyorum.

” TÜRKİYE ÇOCUK İSTİSMARINDA DÜNYADA ÜÇÜNCÜ”

Ne kadar acı verici bir durum… 2 yıl içerisinde hayvana karşı ve çocuklara karşı olan istismarlar öyle bir arttı ki neredeyse hepimiz haberleri ağzımız açık bir şekilde izliyoruzdur.

 

Çocuk istismarını ele alarak yıllar önce Innocence in Danger isimli bir sivil toplum örgütü çok güzel bir farkındalık kampanyası yapmıştı. Paylaştığı tüm fotoğraflar sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılmıştı.

Fotoğraflar istismara uğrayan çocukların bedenlerinde ve ruhlarında kalıcı olan izleri açık bir şekilde yansıtıyor.

“Bazı dokunuşların izi geçmez” sloganıyla ortaya çıkan proje sesimizin daha gür çıkmasını ve farkındalık yaratmamızı istiyor.

Birbirinden farklı görseller,çocukların boş veya hüzünlü bakışları,vücutlarında ellerin izleri…

Dünyada çok fazla çocuğun kötüye kullanımdan zarar gördüğünü göstermenin sembolik bir dili bu.

Ne yazık ki, toplumumuzun yarısından fazlası sessiz kalmayı seviyor veya sadece sosyal medyada sesini çıkarabiliyor. Devir harekete geçme vakti,siz sustunuz biz sustuk herkes sustu kim dur diyecek bu durumlara? Farkındalık yaratmamız lazım sadece farkındalık.

 

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 我們採用國際及美國食品及藥物管理局FDA認可的CO2 激光儀 LUTRONICS® SPECTRA SPR, 具安全性, 準確度高 . 二氧化碳激光可安全地去除皮膚上的癦痣、肉粒、疣、老人斑等問題。此激光的幼細光束可準確及直接地將要去除的組織氧化,過程快捷,傷口細小及乾淨,對周圍的皮膚傷害減至最少。一般1-2次就可永久去除。