1. Ana Sayfa
  2. Derin Meseleler
  3. NEREYE GİDİYORUZ??

NEREYE GİDİYORUZ??

NEREYE GİDİYORUZ??

    İnsanlık… Dünyanın başına gelmiş en kötü şey. Öyle mi sahiden? Neden? Nasıl düzelir bu?   

 

     İnsanlığın karakteristik özelliklerinin aralıksız ve son sürat değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Ancak, tüm bu insanlık süreci içerisinde, hepimizin neredeyse unuttuğu bir durum var. O da şu ki, insanlık da ömrümüz de bir gün bitecek, bizden geriye kalacak tek şey yaptıklarımız.

 

     Bu konuda bireysel değil, tüm insanlık adına düşünmek zorundayız ki koskoca insanlığı kendi başımıza değiştiremeyiz zaten. Herkes taşın altına elini sokmak zorunda kısaca.

 

     Mesela; ‘yeni jenerasyon çok değişti çok’ diyen amcalarım teyzelerim, sizin bunu demenizle düzelmez bu iş. Gerek tecrübeleriniz gerekse bilgi birikiminizle onlara bir şey katmaya çalışmıyorsanız o dediğiniz cümlenin suçlusu sizsiniz zaten.

 

    Küçük kardeşlerim sizler de ‘biz neyi yanlış yapıyoruz veya ne yapmıyoruz da bize bu şekil diyorlar veya ne yapmalıyız?’ diye düşünmüyorsanız, ileride bu insanlığa ve kendinize faydalı bir birey olabilme düşüncesini kafanızdan silin.

 

Mesela; trafikte 5 saniye fazla beklemek zor geldiği için insan öldürenler.. Bu mudur yani?

 

Okula giden kardeşlerimiz, kaçınız okulda sabah sabah yerleri silen temizlikçi abimiz ve ablalarımıza ‘Günaydın’ diyor? Veya diyebiliyor??

 

  Geceleri önünüzde yürüyen genç bir kız görünce ‘önüne geçeyim de kendini kötü hissetmesin’ diye düşündüğümüz bir konuma geldik. Ne acı olsa da durum bu.

 

Örnek istesek buraya farklı konularda binlerce bu tarz örnek yazabiliriz. Ama muhabbeti anladınız siz.

 

     Aslında, günümüzde öyle bir konuma geldik ki, kendine bile öz saygısı olmayan insanlardan bize saygı göstermelerini bekliyoruz. Bizde de suç aslında.. Bizim ilk yapmamız gereken, bu durumda olan insanların kendi varlıklarını fark etmelerini sağlamak aslında. Küçük gibi gözükse de bu adım ciddi anlamda ilerleme katetmeyi sağlayacaktır.

 

     Bizler insanoğlu olarak bu kadar çaresiz değiliz. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak, ikili ilişkileri sadece çıkar için kullanmak olmamalı bizim amacımız.

 

     Öldüğünüz zaman, insanların arkanızdan ‘bu da bunu bunu yaptı, ne güzel yaptı’ diyebileceği bir şeyiniz var mı? Veya insanlara bunları dedirtebilecek şeyler yapma isteğiniz, amacınız?

 

     Artık insanlığın yaptığı kötü şeyler ile değil de, güzel şeyler hakkında konuşma vakti gelmedi mi? Hepimiz bir durup kendimize bakmalı ve düşünmeliyiz..

 

Hafif sitem ve hafif bir düşünce yazısıydı, okuduğunuz için teşekkürler.

 

Yazar Hakkında

Türkiye ve Dünya çapında ilgimizi çeken, etkileyici ve birbirinden güzel liste yazılarımızı paylaşmak ve bazı konulardaki fikir ve bakış açımızı da sizlere sunmak için buradayız.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. NEAUVIA,歐洲血統透明質酸,目前遍布於全世界56個國家,行政總部在瑞士,卻是源自於意大利的品牌。採用21世紀先進的技術,提取出前所未有的高純度透明質酸,迅速的在全球攻占市場,卓越的品質,領先的技術和平民的價位,已經逐漸的出現在大眾的視線裡,被越來越的人使用。NEAUVIA以系列分女性專用和男性專用,大中小分子以及唇部專用和私處專用,其中私處專用己經在國內一些比較大的整形機構普遍使用。素材提取無與倫比的純淨,運用嶄新PEG鏈結技術-更安全